Kogukonnaringide eestvedajate koolitus algas 15. märtsil ühise veebikohtumisega, 30. märtsil toimus esimene kokkusaamine Tallinna Rahvaülikoolis ja 13. aprillil teine. Koolituse eesmärk oli koosloomes ja koolitaja Kai Klandorfi juhendamisel luua kogukonnaringide sisu ja metoodika, õpetamaks kodanikuharidust piirkonnatunnetusest lähtuvalt.

Kahel kokkusaamise tulemusena on kogukonnaringide eestvedajatel olemas struktuur, ideed ja metoodika kuidas ringe läbi viia. Kuna kogukonnad on erinevad, siis on koosloome tulemused siiski raamistik mille alusel iga eestvedaja oma ringi kujundama hakkab.

“Erinevate kogemuste ja ühiste arutelude pinnalt saab iga eestvedaja luua visiooni oma ringi käivitamiseks. On rõõm, et kogukonnaringid toimuvad üle Eesti igas maakonnas ning meil on kujunemas aktiivsete eestvedajate võrgustik, kellega ringe ette valmistada ja hiljem kogetut jagada,” vahendas koolituselt muljeid projekti koordinaator Krista Hallik.

Oluline koolituse tulemus on ka kahe kokkusaamise tulemusel tekkinud kogukonnaringide eestvedajate võrgustik, mille liikmed on ringide läbiviimisel üksteisele toeks nii kogemusega kui erinevate teadmise-oskustega.